+370 347 53 693
Susisiekite: +370 347 53 693 klinika@vaivadens.lt

Periodontologinis gydymas

Periodontologija - mokslas apie dantenų ligas, jų profilaktiką ir gydymą.
Daugelį žmonių vargina kraujuojančios, uždegiminės dantenos, klibantys dantys, nemalonus kvapas iš burnos. Tai gali būti periodontito požymiai.
Periodontitas – tai dantenų bei dantį supančių audinių (periodonto raiščio,  žandikaulio kaulo) uždegiminis susirgimas.
Pagrindinė priežastis – prasta burnos higiena, t.y. kietasis (akmenys) ir minkštasis apnašas ir jame esančios bakterijos.
Susirgimo pradžioje uždegimas apima tik dantenas. Dantenos paburksta, parausta, kraujuoja. Vėliau pažeidžiami gilesni audiniai, periodonto raištis bei kaulas. Nykstant kaului, apsinuogina dantų šaknys, dantys pradeda klibėti, o galiausiai jų netenkama.
Periodontito gydymas priklauso nuo dantį supančių audinių pažeidimo laipsnio. Ankstyvoje stadijoje, kai pažeidimas apima tik dantenas, dantenų susirgimai sėkmingai gydomi reguliariai vykdant higienos programą, kuri susideda iš profesionalios burnos higienos ir geros asmeninės higienos. Vėlesnėje periodontito stadijoje taikomas chirurginis gydymas – lopo operacija.

Laiku diagnozavus ligą, bei atlikus tikslingą gydymą, pacientai dar ilgai džiaugsis nuosavais dantimis!

ATMINTINĖ KLIENTUI PO PERIODONTOLOGINĖS OPERACIJOS


Prašome atidžiai perskaityti šiuos nurodymus ir rekomendacijas:

Po operacijos, pasibaigus nuskausminimui, Jūs turėtumėte išgerti po 1-2 tabletes vaistų nuo skausmo (ibuprofenas (Ibumax, Ibuprom  ar kt.); ar acetaminofenas (APAP, Tylenol ar kt.) kas 6 valandas pirmąsias 24 valandas. Toliau galite vaistus vartoti, jei jaučiate skausmą ir diskomfortą. Nevartokite aspirino, nes tai gali paskatinti kraujavimą.
Gydytojas odontologas uždėjo periodontologinį tvarstį ant Jūsų dantenų, kad jas apsaugotų nuo sudirginimo. Tvarstis apsaugo nuo skausmo, skatina gijimą ir suteikia Jums patogumą valgant ir kalbant. Tvarstis sukietės per keletą valandų po operacijos ir atlaikys kramtymo jėgas nesulūždamas. Gali prireikti šiek tiek laiko, kol priprasite prie jo. Tvarstis turi likti vietoje iki kito apsilankymo pas gydytoją, kada bus pašalintas. Jei tvarstis atskilo ir nejaučiate skausmo, galite nesirūpinti. Jei atskilus tvarščiui, jaučiate skausmą, arba aštrus tvarščio kraštas dirgina liežuvį, prašome paskambinti į „Vaiva Dens“ kliniką, kuri paskirs Jums tinkamą apžiūros vizitą pas gydytoją tvarščio pakeitimui. Problema nesunkiai išsprendžiama pakeičiant tvarstį. Tvarščio nevalykite dantų šepetėliu. Likusias burnos vietas valykite kaip įprasta. Praėjus 24 valandoms po operacijos skalaukite chloreksidino tirpalu (Eludril ar kt.) 2 kartus per dieną po valgymo. Rekomenduotina skalauti druskos tirpalu kas 3 valandas (1/2 šaukštelio druskos ištirpinti 1/2 stiklinėje šilto vandens).
Pirmąsias tris valandas po operacijos venkite karšto maisto ir gėrimų. Rekomenduotina jų nevartoti pirmąsias 24 valandas. Po to galite valgyti viską, kas Jums patogu, bet stenkitės kramtyti neoperuota puse. Rekomenduotinas minkštas maistas. Venkite citrusinių vaisių, aštrių patiekalų ir alkoholio; tai sukels skausmą, be to alkoholis gali reaguoti su Jūsų naudojamais vaistais nuo skausmo. Maisto papildai ar vitaminai nėra būtini ir gijimo nepagreitins.
Nerūkykite, karštis ir dūmai dirgina Jūsų dantenas, o nikotino imunologinis efektas sulėtina gijimą ir gali komplikuoti atliktą operaciją.
Pirmas 24 valandas ant veido dėkite ledą operuotos vietos projekcijoje. Šaldykite 20 min., po to darykite 20 min. pertrauką, procedūrą kartokite. Galite čiulpti ledo gabalėlius. Šie metodai sumažins uždegimą ir audinių tinimą.
Pirmąsias 24 val. galite jaustis silpnai, gali krėsti drebulys. Apie tai praneškite gydytojui kito apsilankymo metu. Sportą, pirtį ar saulės vonias geriau atidėti keletui dienų.
Tinimas yra normali audinių reakcija. Dažniausiai prasideda 1-2 dienos po procedūros ir per keletą dienų atslūgsta. Jei tinimas sukelia didelius skausmus, skambinkite į „Vaiva Dens“.
Kraujas seilėse matomas pirmąsias 4-5 valandas po operacijos. Jei kraujavimas nesustoja, paimkite vatos gabalėlį, suformuokite „U“ formos tvarstį ir laikydami smiliumi ir nykščiu spauskite juo abi tvarsčio ant dantenų puses 20 min. Per tą laiką neatitraukite ir netikrinkite. Jei kraujavimas nesustoja, paskambinkite į „Vaiva Dens“. Nestabdykite kraujavimo skalavimais, stenkitės nespjaudyti.
Po tvarsčio nuėmimo dantenos vėl gali kraujuoti ir tapti jautrios. Tai yra normalu ir laikui bėgant išnyks. Operuotą vietą galite švelniai valyti minkštu šepetėliu.

Kviečiame apsilankyti!

Išankstinė registracija telefonais: 8 347 53 693, Mob. 8 612 96 768 arba
internetu.