+370 347 53 693
Susisiekite: +370 347 53 693 klinika@vaivadens.lt

Estetinis plombavimas

Estetinis dantų plombavimas. Kas tai?

Estetinės odontologijos tikslas – tiesiogiai burnoje restauruoti pažeistus dantų audinius (kariesą,  senas plombas), taip pat koreguoti dantų formą, spalvą, išsidėstymą dantų lanke, esant nedideliems defektams. Jei dantis reikia restauruoti didesne restauracija geriau rinktis estetinį protezavimą.
Daugelis žmonių estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų rekonstrukciją, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai ir medžiagos leidžia funkcionaliai bei estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų anatominį kramtomąjį paviršių – kauburėlius, vageles. Tai saugo dantis nuo savaiminio nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo prastėjimui. Tačiau ir šiuo atveju verta prisiminti, kad tai duoda teigiamų rezultatų tik esant nedideliems dantų defektams ir likus pakankamai sveikų savų danties audinių.
Taigi estetinė odontologija panaikina priežastis , dėl kurių iki šiol negalėjote plačiai ir nuoširdžiai šypsotis, nes neturėjote ar nepavyko išsaugoti gražių, sveikų dantų.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Estetinis dantų plombavimas reikalauja ypatingo gydytojo profesionalumo ir juvelyriško kruopštumo. Atliekant estetinį plombavimą preciziškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio, atkuriami prarasti danties audiniai, keičiama, tobulinama danties forma, dydis, spalva. Taip pat sukuriama natūrali ir graži danties išvaizda.Estetinio plombavimo metu stengiamasi išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, pašalinami tik pažeisti. Tai ypač tausojantis estetinio plombavimo būdas.

Estetinio plombavimo pagrindiniai pliusai

 • puikus estetinis vaizdas;
 • jei defektas nedidelis, pašalinami tik pažeisti, gadinantys estetinį vaizdą audiniai, tuomet danties audinių netenkama mažiau nei protezuojant;
 • greitas sprendimas (tereikia apsilankyti vieną ar kelis kartus)
 • nėra laboratorinių procedūrų – sutaupomas laikas, finansai
 • nuskilus restauracijai galima lengvai pakoreguoti vieno vizito metu
 • ypač tinka vaikams ir jaunimui nuskilus dantims.
 • gali būti gydymo breketais alternatyva, tačiau norint dantis „ištiesinti“ estetiškai plombuojant, visada dantį reikia šlifuoti, todėl jei dantys visiškai sveiki, geriau rinktis ortodontinį gydymą.
 • nedidelė kaina

Tačiau, kad ir kokie estetiški kompozitai bebūtų, estetinės restauracijos turi ir trūkumų.

Estetinio plombavimo pagrindiniai minusai

 • Kompozitai polimerizuojant (kietinant helio lempa) traukiasi (1,2 – 3,5%) – dėl ko ilgainiui gali atsirasti kraštinis plombų nevientisumas, pralaidumas, nusidažymas, kitaip tariant išsivystyti antrinis kariesas, spalvos pakitimai.
 • Jei defektas didelis (reikia dengti visą danties paviršių priekiniame dantyje ir atstatinėti daugiau negu pusę danties vainiko krūminiame dantyje) danties audinių nušlifuojama tiek pat kiek renkantis estetinį protezavimą, o kartais ir mažiau – protezuojant laminatėmis, užklotais.
 • Plombinių medžiagų nusidėvėjimas yra maždaug du kartus didesnis, nei natūralaus danties. Porceliano restauracijos dėvisi taip pat kaip dantų emalis, arba lėčiau.Tai galima pagrįsti tuo, kad kompozitas atitinka dentino , o ne emalio fizines savybes, todėl geriausia kompozitais restauruoti tik dentiną, o emalį atstatyti keramikinėmis (porcelianinėmis) restauracijomis – laminatėmis, užklotais. Sukandimo aukštis pagrinde priklauso nuo krūminių dantų, Tad jeigu keliuose ktūminiuose dantyse yra didelės plombos, metams bėgant šitai gali privesti prie viso sąkandžio sužemėjimo (dėl plombinės medžiagos nusidėvėjimo) ir sąnario patologijos.
 • Su laiku estetinės restauracijos praranda blizgesį (tai susiję su plombinių medžiagų nusidėvėjimu), todėl estetiškai plombuotus priekinius dantis reikia periodiškai poliruoti, kad atnaujinti mikrostruktūrą bei atstatyti blizgesį.

Visiems šiems trūkumams jau yra sprendimas – tai mikroprotezavimas laminatėmis, užklotais.

Procedūros trukmė

Procedūros trukmė priklauso nuo restauruojamų dantų skaičiaus, sudėtingumo, todėl gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos valandų. Po dantų restauracijos praėjus dviem savaitėms būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, plombavimo rezultatams įvertinti. Esant poreikiui galima korekcija.

Būsena po estetinio plombavimo procedūros

Po plombavimo procedūros rekomenduojame procedūros dėl pasikeitusios dantų formos, padėties gali kuriam laikui sutrikti dikcija (tam tikrų garsų tarimas). Gali pasireikšti nemalonus pojūtis – dantenų maudimas, paraudimas, valant dantis galimas kraujavimas. Galima nevienoda plombuotų dantų spalva dėl dantų išsausėjimo, bet problema išsisprendžia, kuomet dantys vėl prisigeria skysčių ir spalva suvienodėja. Visas adaptacinis periodas užtrunka iki dviejų savaičių, o kartais ir ilgiau.

Estetinių plombų priežiūros atmintinė

Po plombavimo nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, arbatos, burokėlių, raudono vyno ir pan.), nesidažyti lūpų.
Nenaudoti: balinančių pastų – subraižo estetinių plombų paviršių, dėl jose esančių rūgščių ir abrazyvinių dalelių; pastų su cholheksidinu – sudaro tamsų apnašą; pastų su žolelėm – estetinės plombos praranda blizgesį.
Naudoti minkštą ar vidutinio kietumo dantų šepetėlį dantenoms išmasažuoti.
Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną, butelių kamščius ir pan.). Jeigu dantys jautrūs , dantų jautrumui sumažinti galite naudoti nujautrinančias pastas ar specialų dantų kremą „Recaldent“, kurį galite įsigyti mūsų klinikoje. Jei gydytojo nuožiūra Jums buvo skirtos apsauginės dantų kapos (dėl bruksizmo), estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.

Estetinių plombų restauraciją poliravimas

Praėjus 6-12 mėn. po estetinio plombavimo patartina atvykti burnos ertmės profilaktiniam patikrinimui. Jo metu odontologas informuos Jus apie estetinių restauracijų būklę, matys ar naudojate tinkamas dantų priežiūros priemones, patars, esant reikalui (neblizgant restauracijos paviršiui) – dantis nupoliruos. Estetinių restauracijų poliravimas reikalingas Jūsų dantų grožiui ir sveikumui palaikyti.

Gydytojo odontologo profesionali konsultacija ir kaina

Kiekvienas atvejis yra individualus ir tik konsultacijų metu yra įvertinama, pažeistų audinių būklė, kokia besikreipiančio žmogaus dantų spalva ir forma, koks yra dantų išsidėstymas žandikaulyje, kokios plombos, vainikėlių kokybė ir patvarumas, ir tik po to, mūsų klinikos specialistai, rekomenduos Jums efektyviausius estetinio dantų koregavimo metodus ir gydymo kainą.

                    Pacientai iš mūsų klinikos išeina labiau pasitikintys savimi ir plačiai šypsodamiesi.

Kviečiame apsilankyti!

Išankstinė registracija telefonais: 8 347 53 693, Mob. 8 612 96 768 arba
internetu.