+370 347 53 693
Susisiekite: +370 347 53 693 klinika@vaivadens.lt

Estetinis protezavimas

Šiuolaikinė odontologija žmogui gali pasiūlyti labai daug gydymo būdų. Deja, pacientams ne visada paprasta pasirinkti, koks gydymas jiems geriausias.
Mūsų klinikos tikslas – padėti pacientams pasirinkti tinkamą, reikalingą gydymą ir kokybiškai jį atlikti. Vienas iš gydymo būdų - estetinis dantų protezavimas.
“Vaiva Dens” klinikoje protezuojama:

 • bemetalės keramikos (porceliano) laminatėmis – priekiniams dantims;
 • užklotais – krūminiams dantims;
 • vainikėliais (metalo keramikos, cirkonio oksido, stiklo keramikos) priekiniams ir krūminiams dantims;
 • tiltiniais protezais – kai trūksta vieno ar kelių dantų.
 • išimamais protezais (plokšteliniais, lanko atraminiais) – esant dideliems dantų eilių defektams;
 • protezais ant implantų.

Estetinis dantų protezavimas porceliano laminatėmis.

Tai labai plonos 0,3-0,5 mm storio porceliano plokštelės, estetiniam bei funkciniam priekinių dantų protezavimui.

Porceliano laminatės rekomenduojamos tais atvejais, kai:

 • danties audinių defektai (pažeidimai) dideli ir jiems atstatyti naudojamos didelės restauracijos;
 • priekinių dantų forma ir padėtis dantų lanke netaisyklinga;
 • priekinių dantų spalva pakitusi ( negyvi arba tetraciklino pažeisti dantys);
 • tarpai tarp dantų platūs , neestetiški;
 • dantų pigmentas tamsus ir jo negalima pašalinti balinant:
 • po traumos, kai reikia atkurti dalį nuskilusio danties;
 • nepakankamas dantų aukštis (žemi dantys);
 • daug neestetiškų plombų;

Palyginti su kitais dantų restauravimo būdais, porceliano laminačių pranašumai - neginčijami.

 • porcelianas labai gerai sukimba su emaliu;
 • danties audiniai gerai toleruoja porcelianą, jis nesukelia alergijos;
 • nusidėvi mažiau nei dantys atkurti estetinio plombavimo metu (porceliano fizinės savybės artimos emaliui, o plombos- dentinui, sluoksniui esančiui po emaliu).
 • nekeičia blizgesio (estetinės restauracijoms reikalingas periodinis poliravimas) ; 
 • nekeičia spalvos, atsparios kavos, arbatos ar rūkalų poveikiui ( kietinant , polimelizuojant kompozitus atsiranda kraštinis plombų nevientisumas, pralaidumas, nusidažymas).
 • nušlifuojama mažiau danties audinių, nei dedant karūnėles ar plombuojant didelės apimties defektus. (dantų vainikėliui nušlifuojama 63-72  proc danties audinio, o laminatėms - tik nuo 3 iki 30 procentų. Tai ypač danties audinius tausojantis mikroprotezavimo būdas.)
 • net labai tamsios spalvos dantis galima paversti ypač baltais ( estetinio plombavimo būdu tamsius dantis paslėpti ne visada galima).
 • laminatės funkcionuoja `15 ir daugiau metų ( plomba 3-7 metus);
 • pasiekiama aukščiausio lygio estetika.
Pasirinkus laminates, paprastai užtenka 2-3 vizitų pas gydytoją odontologą. Per pirmąjį vizitą dantys redukuojami (šlifuojami) tik paviršiniame emalio sluoksnyje, nuimami dantų atspaudai,parenkama porceliano spalva ir forma.Per antrąjį vizitą laminatės pamatuojamos ir cementuojamos.
Tiem kas siekia maksimalaus estetinio rezultato, mūsų klinikos specialistai siūlo rinktis porceliano laminates, nors jos ir yra brangesnės nei metalo keramikos vainikėliai. Svarbu žinoti, kad porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu ir natūralumu, tad ši investicija į grožį ir ilgaamžiškumą atsipirks su kaupu.

Užklotai

Tai dar viena mikroprotezavimo rūšis. Jie naudojami didesniems krūminių dantų pežeidimams atstatyti ir gali būti gaminami iš kompozicinės medžiagos, porceliano ar aukso.

Metalo keramika. 

Metalo keramikos karkasas yra pagamintas iš metalo,o išorė padengta porceliano apdaila. Dėl šios konstrukcijos savitumo, metalo keramikos protezai yra tinkamesni krūminiams dantims protezuoti, nes metalo keramikos karkasas yra nepralaidus šviesai, o tai yra būtina sąlyga siekiant natūralumo priekinių dantų srityje. Be to metalo sąlytis su audiniais dažnai sukelia problemas burnoje - dantenų uždegimus, spalvos pakitimus, alergiją.


Bemetalė keramika

Bemetalė keramika yra laidi šviesai, dantys atrodo natūraliai. Modernios medžiagos, naudojamos estetinėms restauracijoms, pasižymi savybėmis, labai artimomis natūralaus danties savybėms: tiek estetinėmis ( spalva, skaidrumas), tiek fiziko - cheminėmis ( tvirtumas, atsparumas, nusidėvėjimu). Šiai dienai metalas gali būti pilnai pakeistas porcelianu.

Cirkonio keramika


Cirkonio keramikos protezai itin estetiški ir labai tvirti. Jų gamybai vietoj metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido karkasas, kuris yra laidus šviesai bei danties spalvai, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tvirtumu toks protezas prilygsta metalo keramikai. Cirkonio keramika- puikus protezavimo būdas tiek priekiniams , tiek šoniniams dantims, esant pavieniams ar dideliems dantų eilių defektams.

Lanko atraminiai protezai

Šie protezai siūlomi pacientams, kurie turi didelius dantų eilių defektus ir sutinka nešioti išimamą dantų protezą. Jis tvirtinamas prie dantų specialia kabliukų sistema, kuri užtikrina protezo stabilumą kramtant. Be to,mažiau dengia burnos gleivinę, todėl leidžia liežuviui lengviau artikuliuoti garsus.

Elastinė plokštelė

Elastinės plokštelės gaminamos iš tam tikros rūšies plastmasės. Ši plastmasė nesukelia alergijos pacientams, kurie anksčiau buvo alergiški akrilui ir metalui - medžagoms naudojamoms akrilinių plokštelių gamyboje. Elastinės plokštelės savo konstrukcijoje taip pat nebeturi "neestetiškų" metalinių kabliukų, jie keičiami į skaidrius ar atitinkančius dantų spalvą, estetiškus, puikiai priglundančius prie likusių dantų ir dantenų, turinčius gerą fiksaciją ir stabilūmą kabliukus. Protezo pagrindas gaminamas taip pat iš skaidrios, peršviečiamos rausvos spalvos plastmasės, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva, taigi protezas atrodo natūraliai ir nepastebimai. Be to, protezas yra plonas ir lengvas, greitai prisitaiko burnoje, yra labai patogus, todėl prie jo greitai priprantama. Protezo beveik neįmanoma sulaužyti.

Protezavimas ant implanto

Atlikus implantaciją, po 4-6 mėn. pradedami protezavimo darbai. Ant implanto fiksuojama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė arba cirkonio.

Kiekvienas pacientas ir kiekviena situacija yra individualūs, tačiau teisingai ir tiksliai parinkti bei pagaminti dantų protezai beveik nesiskiria nuo nuosavų dantų. Kviečiame registruotis gydytojo konsultacijai, jos metu galėsite sužinoti kuris dantų protezavimas tinkamiausias Jums, bei procedūros kainą.

Kviečiame apsilankyti!

Išankstinė registracija telefonais: 8 347 53 693, Mob. 8 612 96 768 arba
internetu.