+370 347 53 693
Susisiekite: +370 347 53 693 klinika@vaivadens.lt

Profesionali burnos higiena

Dėl nepakankamos ar prastos asmeninės burnos higienos, ant dantų paviršių kaupiasi minkštasis bakterinis apnašas. Laiku jo nepašalinus prasideda apnašų mineralizacija ir minkštasis bakterinis apnašas virsta dantų akmenimis. Tokių apnašų kaupimasis ant dantų gali būti daugelio susirgimų priežastimi. Kariesas, gingvitas bei periodontitas, dar kitaip vadinamas paradontoze, vieni iš pagrindinių susirgimų. Sergant gingivitu dantenos parausta, paburksta, valant dantis kraujuoja. Gingivitui progresuojant išsivysto sunkesnis susirgimas periodontitas – pažeidžiamos ne tik dantenos bet ir gilesni danties audiniai – periodonto raištis, žandikaulio kaulas. Nykstant  kaului, apsinuogina dantų šaknys, dantys pradeda klibėti, galiausiai jų netenkama.
Norint išvengti šių susirgimų bei išlaikyti dantis sveikus ir gražius ilgą laiką, reikėtų juos tinkamai prižiūrėti, tai yra, periodiškai atlikti profesionaliąją burnos higieną.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena mūsų klinikoje atliekama naudojant ultragarsinį skalerio aparatą. Ultragarsu pašalinami virš dantenų ir po jomis esantys akmenys, taip pat mikroorganizmai bei jų toksinai iš dantenų kišenių.
Nuo nikotino, arbatos, kavos atsiradusiam apnašui pašalinti mes siūlome išbandyti naujausią apnašų šalinimo aparatą „Air – flow“. Šiuo aparatu net sunkiai prieinamose vietose apnašos nuvalomos stipria oro, vandens bei medicininių miltelių srove.
Nuvalius apnašas ir konkrementus „Air – flow“ aparatru, dantys iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepetėliais, pastomis bei guminiais diskeliais.

Profesionalios burnos higienos metu, taip pat: poliruojami dantų ir plombų paviršiai, kabantys plombų kraštai,poliruojamas plombų paviršius po estetinio plombavimo,įvertinama plombų ir protezų būklė,įvertinama periodonto būklė,nustatomas dantų valymo efektyvumas, mokoma, kaip atlikti burnos higieną namie, parenkamos higienos priemonės (dantų šepetėlis, pasta, dantų siūlas, tarpdančių šepetėliai ir kt.). Po profesionalios burnos ertmės higienos, dantys atgauna natūralią spalvą, sugyja uždegiminės dantenos, juntamas šviežumas ir gaivumas burnoje.

Burnos higienos svarba turint dantų implantus

VaivaDens klinikoje konkrementai nuo implantų šalinami specialiomis paviršiaus nebraižančiomis anglies pluošto kiuretėmis, minkštas apnašas – guminiu kaušeliu ir poliravimo pasta be kietųjų dalelių. Taip pat pacientams rekomenduojamos ir parenkamos specialios implantų priežiūrai skritos priemonės: šepetėliai, siūlai ir kt..

Rekomendacijos po burnos ertmės higienos procedūros

Atlikus profesionalią burnos higieną trijų valandų laikotarpyje nerekomenduojame valgyti, gerti (kavos, arbatos, vyno ir pan.), rūkyti. Visi šie apribojimai reikalingi norint  sulėtinti pelikulės (plėvelės) kaupiančios minkštąjį apnašą susidarymą ir švarius dantis.
Kelias dienas jausite nemalonius pojūčius: dantenų kraujavimą, dantų jautrumą temperatūriniams dirgikliams. Jautrumui sumažinti rekomenduojame dantis valyti  jautrumą mažinančiomis dantų pastomis, burnos ertmę skalauti šiltais tirpalais, kurie ramina audinius, skatina kraujotaką, gijimą  -  druskos tirpalu, burnos skalavimo skysčiais. Po procedūros rekomenduojame dantis valyti minkštu ar vidutinio kietumo šepetėliu, tarpdančius – dantų siūlu,tarpdančių šepetėliais "Solo".
Dantenų audiniai pradeda gyti, uždegimo požymiai nykti praėjus dviem dienom po dantų akmenų ir apnašų valymo, kai pašalinami akmenys ir sutrikdomas apnašo kaupimasis. Dantenos pilnai atsistato po dviejų savaičių.

Kaip dažnai reikalinga burnos higiena?

Profesionalią burnos higieną (dantų akmenų ir apnašų valymą) rekomenduojame atlikti du kartus per metus. Jei akmenys linkę kauptis, daug rūkote, yra periodonto ligos, siūlome profesionalią burnos ertmės higieną atlikti kas 4 mėnesius.

Profilaktinis dantų patikrinimas

Profilaktinio vizito metu gydyojas odontologas padės išsiaiškinti, ar tinkamai prižiūrite dantis ir dantenas, o pastebėjęs dantų ar dantenų ligas, laiku pradės gydymą. Pasitikrinti rekomenduojame ne rečiau kaip 2 kartus per metus.

Kviečiame apsilankyti!

Išankstinė registracija telefonais: 8 347 53 693, Mob. 8 612 96 768 arba
internetu.