+370 347 53 693
Susisiekite: +370 347 53 693 klinika@vaivadens.lt

Vaikų odontologija

Patys mažiausi, patys jautriausi  „VaivaDens“ klinikos pacientai

Didžiausias išsūkis vaikų gydytojui odontologui – pelnyti mažojo paciento pasitikėjimą ir palankumą. Vaikų odontologai turi  atsižvelgti ne tik į ligos prigimtį, sudėtingumą, bet ir visos komandos – vaiko, tėvų, odontologo, tarpusavio bendravimo ypatumus. Odontologas, kuris neatsižvelgia į vaiko psichologinius poreikius, greitai sulaukia pasipriešinimo ir įprasta dantų gydymo procedūra tampa neįmanoma. Todėl svarbu žinoti vaiko psichologinę raidą, santykį su suaugusiųjų pasauliu, metodus, padedančius vaikui susidoroti su dantų gydymo baime.

                                                    

Pirmas vizitas pas vaikų odontologą

Pirmasis vaiko dantukas išdygsta apie 6-8 gyvenimo mėnesį. Tokiame amžiuje mažam vaikučiui gydytojo odontologo apžiūra nėra būtina, svarbiausia tinkama burnos priežiūra, apie kurią visą informaciją suteiks „VaivaDens“ klinikos gydytojai. Specialistai atsakys jauniesiems tėveliams į visus jiems rūpimus klausimus, supažindins su tinkama pirmųjų dantukų priežiūra: valymu, burnos higienos priemonių naudojimu.
Pirmasis pažintinis vaiko vizitas pas gydytoją odontologą turėtų būti antraisiais gyvenimo metais. Labai svarbu, kad vaikas pas odontologą ateitų tik apžiūrai, susipažinimui su nauja aplinka, gydytoju odontologu, vizitas būtų trumpas ir smagus.
Po pirmojo apsilankymo pas vaikų odontologą, paprastai patariama kartą į pusmetį atvykti pasitikrinti profilaktiškai, kol dar nieko neskauda. Tai galimybė vaikui artimiau susipažinti su odontologijos kabinetu, medžiagomis, atliekamomis procedūromis. Po šio apsilankymo Jūsų vaikas nustos bijoti gydytojo ir specialistas jam taps draugu ir jo dantukų globėju. Labai tikėtina, kad malonus apsilankymas pas gydytoją suformuos Jūsų vaikui teigiamą požiūrį į dantų priežiūrą ir gydymą visam gyvenimui.

Rekomendacijos tėveliams

 • niekada negąsdinkite vaiko apsilankymu pas odontologą;
 • kuo daugiau papasakokite vaikui apie būsimą vizitą iš anksto;
 • pas odontologą apsilankykite ryte, kai vaikas geros nuotaikos, nėra irzlus ir pavargęs;
 • vaikas ryte turi būti pavalgęs;
 • atraskite knygelių ar filmukų, kuriuose dantukų gydymas žaismingai pavaizduotas;
 • pažaiskite su vaiku „odontologą“ namuose;
 • leiskite vaikams stebėti brolių, seserų dantukų apžiūras ar nesudėtingas gydymo procedūras.

Vaikų dantų gydymas

Klaidinga yra nuomonė, jog pieninių dantų gydyti „nereikia“. Pieninius dantis gydyti būtina dėl keleto priežasčių:
Pirma, negydomi pažeisti pieniniai dantys sukelia skausmą ir infekciją. Infekcija greitai išplinta ir pažeidžia nuolatinių dantų užuomazgas.
Antra, per anksti netekus pieninių dantų, padidėja tikimybė išsivystyti netaisyklingam dantų sąkandžiui, o tai dažna ortodontinių susirgimų priežastis.

Linksmos ir spalvingos plombos

Pieninių dantukų gydymui yra sukurtos linksmos ir spalvingos plombos, kuriomis ypač džiaugiasi mažieji mūsų pacientai.
Mažyliai mielai jas renkasi, sutaisytą dantuką apžiūri veidrodėlyje. Taip vaikas įtraukiamas į gydymo procesą, skatinamas jo susidomėjimas.

        

Vaikų dantų priežiūra

Nuo pat vaiko gimimo, kai pradeda dygti pirmieji pieniniai dantys, turi būti rūpinamasi burnos sveikata.
Pačius pirmuosius dantukus vaikams rekomenduojame valyti drėgnu marlės tamponėliu, riboti saldžiųjų gėrimų, arbatėlių vartojimą naktį ir vakare. Prieš miegą vaikui geriau pasiūlyti vandenuko, nes saldūs gėrimai ir arbatėlės kenkia dantukams.
Išdygus pirmiesiems pieniniams krūminiams dantukams, maždaug 1 – 1,5 metų vaikučiui reikėtų pradėti naudotis minkštu dantų šepetėliu.
Antraisiais gyvenimo metais jau galima dantukus valyti vaikiška dantų pasta, kurios dėti reikia labai nedaug – vaiko mažojo pirštuko nago dydžio.
Apie 6-tus gyvenimo metus prasikala pirmieji nuolatiniai dantys. Iki šio amžiaus, vaikams dantis valyti turėtų padėti tėvai, nes kol mažylis nemoka rašyti, jo rankų judesiai nėra pakankamai koordinuoti tinkamai išvalyti dantis, todėl, Jūsų, tėveliai, pagalba šiuo laikotarpiu ypač svarbi.
Tik išdygusių nuolatinių krūminių dantų vageles būtina padengti specialia medžiaga – silantais. Ši medžiaga užpildo dantuko įdubimus, vageles ir tokiu būdu neleidžia užsilaikyti maistui ir apnašui. Silantais dengiami tik sveiki dantys.

Klinikoje dirbantys odontologai taip pat

 • moko vaikus taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus.
 • atlieką profilaktinį dantų vagelių padengimą silantais.
 • plombuoja pieninius ir nuolatinius dantis, atitinkamomis plombomis.
 • gydo dantų kanalus.
 • atlieka chirurginį gydymą.


“VaivaDens” klinikoje mažiesiems pacientams skiriamas ypatingas gydytojų odontologų dėmesys. Klinikoje dirbantys specialistai mažuosius supažindina su odntologijos kabineto aplinka, žingsnis po žingsnio pratina prie procedūrų ir įprastinį apsilankymą pas dantų gydytoją paverčia malonia pramoga.

Kviečiame apsilankyti!.

Išankstinė registracija telefonais: 8 347 53 693, Mob. 8 612 96 768 arba internetu.